Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Mogilnie

ul. Marszałka Piłsudskiego 18 88-300 Mogilno

Uczymy się programowania za pomocą ozobota.

Rozwijanie zainteresowań uczniów nowoczesną technologią, a także wyposażenie ich w praktyczne umiejętności TIK niezbędne we współczesnym świecie to główny cel innowacji programowo – metodycznej prowadzonej w naszej szkole.

Temat innowacji Uczymy się programowania za pomocą ozobota

W realizacji tego zadania bierze udział grupa uczniów klasy 3b. Poznają świat nowoczesnych technologii na podstawie pracy z robotami – Ozobot oraz Photon. Każdym z nich steruje się w inny sposób. Praca jest  wspaniałą zabawą i przygodą. Uczestnicy  programują działania robotów za pomocą kolorów, rysunków, specjalnych kodów graficznych oraz aplikacji zainstalowanej na tabletach.

Trzecioklasiści uczą się wykorzystywania możliwości jakie daje kodowanie do rozwiązania konkretnej sytuacji. Mają możliwość bezpośredniej obserwacji zachowania swojego programu  w rzeczywistym świecie. Uczą się odpowiedzialności za wykonane samodzielnie i grupowo zadanie.

Na zamieszczonych zdjęciach uczniowie „uczą robota” poruszania się w ograniczonej przestrzeni, zmiany kierunku, dźwięku oraz koloru. Samodzielnie rozrysowali wiosenną trasę z przeszkodami.
Tworzą programy za pomocą aplikacji Photon Coding dla robota Photon w trybie Draw i Badge.

Autorką innowacji i osobą prowadzącą zajęcia jest Sławomira Zielińska,
wychowawczyni klasy 3b oraz nauczycielka informatyki.